Pokud nechcete číst, tento obsah jsem připravil i jako video. Textová podoba následuje hned pod ním.
Odebírat můj youtubeNež se dostaneme k jednotlivým bodům, zmíním, že těchto věcí a pastí je celá řada. Pokud vás to zajímá, doporučuji odběr mého Youtube kanálu, kde bude i pokračování. A teď už k jednotlivým bodům.
1. 301 Redirect
Při tvorbě nových webových stránek nezapomeňte na přesměrování starých URL adres na nové. Pokud to neuděláte, uživatelé, kteří navštíví vaše stránky prostřednictvím starých odkazů, spadnou na chybovou stránku a odejdou. Horší je, že vyhledávače jako Google začnou vaši stránku penalizovat, což může výrazně snížit její pozici ve výsledcích vyhledávání. To může být obzvlášť drahá chyba pro e-shopy.
2. Design je nejdůležitější
Investice do krásného a individuálního designu webu může být lákavá, ale nezapomeňte také na marketing a kvalitní obsah. Můžete mít nejlepší design na světě, ale pokud o vašem webu nikdo neví, nepřinese vám žádné obchodní příležitosti. Pokud váš rozpočet nestačí na individuální web, zvažte použití šablony, která může dobře posloužit a umožní vám investovat do marketingu.
3. Registrujte si doménu sami
Doména je jméno vašeho webu na internetu a měla by být ve vašich rukou. Nedovolte, aby si ji registroval váš tvůrce webu. Může se stát, že když budete chtít doménu převést, narazíte na problémy nebo budete nuceni zaplatit neadekvátní částku. V krajním případě můžete o doménu přijít, což může výrazně poškodit vaši značku.
4. Vlastní obsah
Používání fotek a videí z fotobank je jednoduché a levné, ale pokud je to možné, vytvořte si vlastní obsah. Autentické fotky a videa vašich produktů a kanceláří působí důvěryhodněji. Vyhněte se používání nepřirozených a neautentických obrázků, které mohou podkopat důvěryhodnost vašeho webu.
5. Vyhýbejte se agenturním CMS
Místo toho, abyste se nechali nalákat na vlastní CMS systém vyvinutý agenturou, zvolte raději open-source řešení jako WordPress nebo no-code nástroje jako Webflow. Agenturní systémy mohou být drahé a složité na údržbu. Pokud budete chtít přejít k jinému dodavateli, můžete narazit na problémy s přístupem ke zdrojovým kódům. S open-source nebo no-code řešeními máte větší flexibilitu a často nižší náklady.
Závěr
Tohle bylo prvních pět věcí, na které si dát pozor při tvorbě webových stránek nebo e-shopů. Pokud se těmto pastím vyhnete, můžete ušetřit spoustu peněz a nervů.